Tribe Auckland Fort Street

4 stjärnor
8,9
Utomordentligt
baserat på 1257 omdömen
1 257 recensioner
mån 28/9
-
tis 29/9
2 gäster, 1 rum
Översikt
Priser
Faciliteter
Omdömen
Plats
Tips och vanliga frågor
Närliggande boenden

Översikt

Rökfria Tribe Auckland är ett hotell som erbjuder en restaurang, en bar/lounge och ett kafé. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som dygnet runt-öppen reception. Tribe Auckland erbjuder 60 luftkonditionerade rum med espressobryggare och värdeförvaringsskåp. Rummen är möblerade individuellt. Smart-tv med digitalkanaler. Badrummen har dusch med regndusch och hårtorkar. Detta hotell i Auckland erbjuder sina gäster gratis wi-fi, med en hastighet på 250+ Mbps (passar för 3–5 personer eller upp till 10 enheter). Dessutom har rummen gratis flaskvatten och strykjärn/strykbräda. Städning sker dagligen.
8,9
Utomordentligt
1257 recensioner

De senaste erbjudandena för Tribe Auckland Fort Street

mån 28/9
-
tis 29/9
Erbjudanden från
768 kr
Billigaste Pris per natt
Jämför priser på Queensize-rum och 2 andra erbjudanden från Tribe Auckland Fort Street.
Queensize-rum, 1 queen size-säng
768 kr
per natt med avgifter
Queensize-rum, 1 queen size-säng
816 kr
per natt med avgifter
Queensize-rum, 1 queen size-säng
823 kr
per natt med avgifter
Queensize-rum, 1 queen size-säng
823 kr
per natt med avgifter
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.

Bekvämligheter på Tribe Auckland Fort Street

  • Bar/lounge
  • Rumservice
  • Gratis WiFi
  • Te/kaffebryggare
  • Kaffemaskin
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • TV
  • Gratis toalettartiklar
  • Internet
  • Hårfön

Recensioner av Tribe Auckland Fort Street

8,9
Utomordentligt
1257 verifierade omdömen
Fantastiskt
242
Utomordentligt
144
Bra
224
Okej
162
Till belåtenhet
211
Mediokert
108
Dåligt
166
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Läge

40 Fort Street, Auckland 1010

I närheten

  • Queen Street0.5 km
  • Skycity Auckland0.6 km
  • Auckland Art Gallery Toi o Tāmaki0.6 km
  • Sky Tower0.6 km
  • The University of Auckland0.7 km
  • Auckland Town Hall0.9 km
  • Viaduct Harbour0.9 km
  • Wynyard Quarter1.2 km
  • Air New Zealand1.3 km
  • Karangahape Road1.6 km
  • Auckland War Memorial Museum1.8 km
  • Auckland Harbour Bridge2.7 km

Policyer

Incheckning/Utcheckning

Incheckning när som helst efter 15:00, utcheckning när som helst före 11:00.

Avbokning/Förskottsbetalning

Regler för avbokning/förskottsbetalningar varierar beroende på rumstyp och leverantör.

Viktig information om Tribe Auckland Fort Street

Lågsäsong

Högsäsong

juli
juli
Den billigaste månaden med en genomsnittlig prisminskning på 0%.
Den dyraste månaden med en genomsnittlig prishöjning på 0%.

Tribe Auckland Fort Street

Vilken månad är det billigast att bo på Tribe Auckland Fort Street?

Den billigaste månaden att bo på Tribe Auckland Fort Street är juli, med ett genomsnittspris på 698 kr per natt. Den dyraste månaden är februari, med priser runt 1 612 kr per natt.

Vilken dag är det billigast att boka ett rum på Tribe Auckland Fort Street?

Den billigaste dagen att boka ett rum på Tribe Auckland Fort Street är fredag, med ett genomsnittspris på 816 kr per natt. Den dyraste dagen är torsdag, med priser runt 1 369 kr per natt.

Hur långt i förväg bör du boka Tribe Auckland Fort Street?

För att få bästa möjliga pris på Tribe Auckland Fort Street bör du boka ungefär 7 veckor i förväg. Då kan du spara cirka 47 % jämfört med att boka i sista minuten.

Vanliga frågor om att boka rum på Tribe Auckland Fort Street

  • Var ligger Tribe Auckland Fort Street?

    Tribe Auckland Fort Street ligger på 40 Fort Street i Central Business District, 0,2 km från centrala Auckland. Queen Street är det landmärke som ligger närmast Tribe Auckland Fort Street.

  • När är incheckningstid och utcheckningstid på Tribe Auckland Fort Street?

    Incheckningstid är 15:00 och utcheckningstid är 11:00 på Tribe Auckland Fort Street.

  • Erbjuder Tribe Auckland Fort Street gratis wifi?

    Tribe Auckland Fort Street erbjuder gratis wifi.

  • Hur långt är det från Tribe Auckland Fort Street till flygplatsen?

    Tribe Auckland Fort Street ligger 17,7 km från Auckland flygplats. Tribe Auckland Fort Street ligger 82,9 km från Whitianga.

  • Hur kan KAYAK hitta så fantastiska hotellerbjudanden för Tribe Auckland Fort Street?

    KAYAK söker på nätet efter alla rumserbjudanden som finns tillgängliga på Tribe Auckland Fort Street i Auckland och låter dig jämföra dem för att hitta det bästa priset för din vistelse. Många olika resesajter kommer att erbjuda rabatter eller erbjudanden vid olika tidpunkter för rum på Tribe Auckland Fort Street och KAYAK ger dig priser från ett stort utbud av resesidor. Detta innebär att du alltid kan hitta ett bra erbjudande för Tribe Auckland Fort Street.

Närliggande hotell och boenden

5-stjärnigt hotell
So/ Auckland
8.6 Utmärkt (873 omdömen)0,08 kmInomhuspool, Träningslokal, Restaurang1 595 kr+
3-stjärnigt hotell
42% billigareJo&joe Auckland8.9 Utmärkt (193 omdömen)0,09 kmRestaurang, Bar/lounge, Gratis WiFi466 kr+
5-stjärnigt hotell
Hotel Debrett9.3 Utmärkt (1 244 omdömen)0,14 kmTräningslokal, Restaurang, Bar/lounge1 180 kr+
5-stjärnigt hotell
The Hotel Britomart
9.3 Utmärkt (1 045 omdömen)0,15 kmTräningslokal, Bar/lounge, Rumservice1 696 kr+
3-stjärnigt hotell
42% billigareJo&joe Auckland8.9 Utmärkt (193 omdömen)0,09 kmRestaurang, Bar/lounge, Gratis WiFi466 kr+
5-stjärnigt hotell
Fable Auckland - MGallery Collection8.5 Utmärkt (2 800 omdömen)0,18 kmTräningslokal, Restaurang, Bar/lounge1 052 kr+
5-stjärnigt hotell
Hotel Debrett9.3 Utmärkt (1 244 omdömen)0,14 kmTräningslokal, Restaurang, Bar/lounge1 180 kr+
4-stjärnigt hotell
Mövenpick Hotel Auckland8.3 Utmärkt (2 299 omdömen)0,19 kmTräningslokal, Restaurang, Bar/lounge1 290 kr+
5-stjärnigt hotell
Hotel Debrett9.3 Utmärkt (1 244 omdömen)0,14 kmTräningslokal, Restaurang, Bar/lounge1 180 kr+
5-stjärnigt hotell
The Hotel Britomart
9.3 Utmärkt (1 045 omdömen)0,15 kmTräningslokal, Bar/lounge, Rumservice1 696 kr+
3-stjärnigt hotell
42% billigareJo&joe Auckland8.9 Utmärkt (193 omdömen)0,09 kmRestaurang, Bar/lounge, Gratis WiFi466 kr+
5-stjärnigt hotell
So/ Auckland
8.6 Utmärkt (873 omdömen)0,08 kmInomhuspool, Träningslokal, Restaurang1 595 kr+

Bra att veta

Distans till centrum

Närmsta flygplats

Distans till flygplats

0,2 km
Auckland flygplats
17,7 km